Naslovna Sport Ostali sportovi Takmičari KBV Nitena se okitili sa 21 medaljom

Takmičari KBV Nitena se okitili sa 21 medaljom

Takmičarima KBV Niten osvojili su 21 medalju na karate Prvenstvu Republike Srpske za kadete, juniore i mlađe seniore do 21 godine koje je održano protekli vikend u Višegradu.

KBV “NITEN” nastupio je na ovom prvenstvu sa 20 takmičara, deset u muškoj i deset u ženskoj konkurenciji.

Karatisti iz Gradiške osvojili su 21 medalju: 7  zlatnih, 3  srebrene i 11 bronzanih što je bilo dovoljno za 2. mjesto u generalnom plasmanu klubova.

Jovana Subotić takmičarka Nitena bila je najuspješniji takmičar prvenstva sa osvojenih šest medalja, po dvije zlatne, srebrene i bronzane.

Titulom Šampiona Republike Srpske za ovu godinu okitili su se: Marija Zjajić, Milana Šukalo, Nebojša Ratković, Ivana Šukalo, Danilo Stojnić, Damjan Golić, Aleksandar Babić, Boris Zagorac i Đorđe Šmitran.

Organizator prvenstva bio je Karate Savez Republike Srpske a tehnički organizator
KK Drina Višegrad, na samom prvenstvu učešće je uzeko 42 kluba sa 312 takmičara iz cijele Republike Srpske.