GRADIŠKA – Članovi Kluba borilačkih vještina „Niten“ iz Gradiške, Nebojša Ratković i Tijana Blagojević, ostvarili su vrhunske rezultate na Otvorenoj seniorskoj karate ligi u Italiji.
Nastupajući za reprezentaciju Republike Srpske, kući donose dvije medalje – zlato i bronzu.
Prvi dan Otvorene seniorske karate lige u Padovi protekao je u znaku mladih nada iz Gradiške. U izuzetno jakoj konkurenciji, Nebojša Ratković i Tijana Blagojević potvrdili su da pripadaju samom vrhu karate sporta, uprkos činjenici da su tek zakoračili u seniorske vode.
Put do zlata preko domaćih takmičara
Nebojša Ratković dominirao je u kategoriji seniora do 84 kilograma. Njegov put do najvišeg postolja bio je obilježen nizom pobjeda protiv italijanskih boraca koji su imali prednost domaćeg terena.
Nakon ubjedljivih 8:0 u prvom kolu, uslijedile su taktički zrele borbe u nastavku (2:2 uz prednost prvog poena i 2:1 u polufinalu). U finalnom okršaju, Ratković je sa 5:3 osigurao jedinu zlatnu medalju za reprezentaciju Republike Srpske tokom prvog dana takmičenja.
Bronza zlatnog sjaja za Tijanu
Tijana Blagojević se u kategoriji seniorki do 68 kilograma izborila za bronzano odličje. Nakon slobodnog prvog kola i pobjede nad Italijankom (4:1), zaustavljena je u polufinalu (1:3). Ipak, pokazala je izuzetan karakter u repasažu, gdje je sa čistih 5:0 savladala protivnicu i osigurala pobjedničko postolje.
Kolekcija medalja za Republiku Srpsku
Pored dvojca iz Gradiške, reprezentacija Republike Srpske prvog dana osvojila je još tri medalje:
- Srebro: Jana Krnetić (Banjaluka, -68 kg) i Miloš Dejanović (+84 kg).
- Bronza: Irina Blažević (+68 kg).
Mladost kao adut: Posebnu težinu ovim rezultatima daje činjenica da je riječ o izuzetno mladim takmičarima – Tijana ima 19, dok Nebojša ima svega 18 godina, što najavljuje blistavu budućnost za „Niten“ i karate sport u našem gradu.
Takmičenje se nastavlja danas ekipnim nastupima u borbama, gdje se od Ratkovića i Blagojevićeve očekuje nastavak uspješnog niza.





