Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    • Društvo
    • Gradiška
    • Hronika
    • Moj stav
    • Privreda
    • Politika privatnosti
    • Odredbe i uslovi
    • Kontakt
    • O nama
    Facebook Instagram YouTube
    Moja GradiškaMoja Gradiška
    • POČETNA
    • INFO
      • Republika Srpska-FBiH
      • Gradovi
      • Privreda
      • Hronika
      • Izbori 2020
      • Izbori 2022
    • GRADIŠKA
      • Servisne Informacije
      • Priče iz Lijevča i Potkozarja
      • Obavještenja
    • SPORT
      • Fudbal
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • KULTURA
      • Filmovi
      • Izložbe
      • Knjige
      • Književni kutak
      • Kulturna dešavanja
      • Pozorište
    • FOTO DANA
    • SPECIJAL
      • VIDEO
      • Auto
      • Hrana
      • Ljepota i zdravlje
      • Nauka i tehnologija
      • PR-Marketing
      • Zanimljivosti
    • VAŽNIJI TELEFONI
    • O NAMA
      • Politika privatnosti
      • Politika privatnosti
      • Odredbe i uslovi
      • Kontakt
    Moja GradiškaMoja Gradiška

    Pica nikada ne može da dosadi, ali da li je zdrava?

    27/08/2022 Hrana
    Facebook Twitter
    Share
    Facebook Twitter

    Šta može biti ukusnije od sočne pice koja je upravo izvađena iz rerne i servirana na prelijepom tanjiru, ukrašena svježim začinskim biljem? I nemojte reći da već niste ogladneli.

    https://14fe9589d8748af1de7a20f5ead1824b.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

    Mnogo volimo picu i sa sigurnošću možemo reći da je ovo prava hrana bogova koju možete jesti svaki dan, a evo i zašto.

    Kada neko kaže da je pica loša, ne slušajte ga. Mnogo je zdravija od tipične brze hrane poput hamburgera i pomfrita koji je pržen u pregrejanom starom ulju. Naravno, riječ je o pravoj italijanskoj pici sa kvalitetnim sastojcima i umjerenošću u svemu – debljini testa i količini sastojaka. Ovde imate i meso, i povrće sa svojim vlaknima, i testo koje sadrži mnogo korisnih materija, kao i sosove, koji često sadrže začinsko bilje koje je blagotvorno za organizam. Generalno, skladište elemenata u tragovima, ako je pica, ponavljamo, napravljena u dobrom restoranu ili kod kuće od kvalitetnih proizvoda.

    Ona je ukusna u svakom stanju

    Topla pica iz rerne koja miriše na začine i toplinu, ili ohlađena – pica je dobra u svakom stanju. Hladna pica je na neki način još bolja, barem ima mnogo obožavaoca. Kada se sir stvrdne, poprima sasvim drugačiji ukus. Pored toga, kada je hladna, nećete se umazati sosevima i pogodnija je za jelo.

    Lako se priprema

    Uopšte nije neophodno pratiti recepte eminentnih italijanskih kuvara da biste pripremili ukusnu picu. To je zapravo vrlo jednostavno jelo. Tijesto se mijesi samo nekoliko minuta, zatim treba da odstoji (u zavisnosti od recepta), zatim treba dodati bosiljak, sjeckani paradajz i mocarelu, staviti u rernu 10-15 minuta, i najjednostavnija pica je spremna.

    Pica brzo zadovoljava glad

    Pica ima prilično visok sadržaj kalorija, od 240 do 300 kcal na 100 grama, a to je od 15 do 20% dnevne potrebe. Zato uživajte, ali se kontrolišite kako se ne biste ugojili.

    Može se naći bilo gdje u svijetu

    Gdje god da odete, bilo da se radi o planini ili vrućim tropskim gradovima, tamo ćete najvjerovatnije pronaći piceriju. Možda neće biti sveprisutne koka kole i drugih užitaka savremenog svijeta, ali pice će uvek biti u bilo kojoj količini. Glavna stvar koju treba imati na umu je da lokalno stanovništvo može staviti određene sastojke po svom nahođenju, tako da je najbolje pročitati sastojke prije naručivanja.

    Nema neprijatan miris

    U pici, svi sastojci su izbalansirani i dopunjuju jedni druge kako bi stvorili dobar ukus. I, što je dobro, posle pice neće biti neprijatnog zadaha koji plaši sagovornike. Zbog toga, picu možete pojesti prije sastanka.

    Prilikom pripreme pice teško je prikriti jeftine sastojke

    Ako ste ikada jeli jeftinu smrznutu picu koju treba ponovo zagrejati u mikrotalasnoj pećnici, onda znate koliko je lošeg ukusa. Pošto se radi o jednostavnom jelu, teško je prikriti nekvalitetne sastojke, pa se picerije trude da za pripremu izaberu sastojke bar prosečnog kvaliteta.

    Pica nikada ne može da dosadi

    Povrće, meso, sir, pečurke – sa raznim varijacijama preliva, pica je jedno od rjetkih jela koje nikada ne može da dosadi. A ako naučite da je sami pripremate, radićete to češće nego samo vikendom, prenosi Prva.rs.

    Bilo kako bilo, mnogo je realnije da bi picu ipak trebalo konzumirati povremeno i to u nekoj najzdravijoj mogućoj varijanti.

    Izvor: Glas Srpske

    OSTALE VIJESTI

    Preduzeće “Cablex” zapošljava 15 radnica u proizvodnji u Aleksandrovcu

    16/05/2025 PR-Marketing

    U nedjelju 4. „Kotlićijada Kruškik 2025. godine“

    13/05/2025 PR-Marketing

    Uspešno prezentovana gejming industrija na sajmu u Gradišci

    27/04/2025 Istaknuto

    Gaming industrija na III MEĐUNARODNOM SAJMU GRADIŠKA 2025

    14/04/2025 Istaknuto

    Zaboravite na kafu i započnite jutro ovim napitkom

    06/03/2025 Hrana

    FotoPlant 2.0 – AI aplikacija za prepoznavanje biljaka sada dostupna i na iOS

    20/02/2025 Nauka i tehnologija
    Najnovije vijesti

    Kozara trijumfom protiv Mrkonjićana obezbjedila opstanak u Prvoj ligi Republike Srpske

    31/05/2025 Fudbal

    Akcija čišćenja obale rijeke Save (FOTO)

    31/05/2025 Gradiška

    Gradiška: Veće uštede energije u Gimnaziji

    31/05/2025 Gradiška

    Srboljub Jandrić: Prvo pobjeda pa onda rasplet

    31/05/2025 Fudbal

    Pavlović i Kozlina zasukali rukave: Obala zablistala uoči Međunarodnog dana rijeke Save (FOTO)

    30/05/2025 Gradiška
    Facebook
    O nama

    Portal www.mojagradiska.com osnovan je 2. jula 2014. godine, kao potreba o objektivnom i nezavisnom informisanju građana grada Gradiške.

    Portal je samostalan i nezavisan u svom radu i predstavlja svojevrsni informativni vodič kroz aktuelna dešavanja u gradu na Savi.

    Portal svojim tekstovima ukazuje na aktuelne probleme u različitim oblastima, s ciljem pozitivnih društvenih promjena, ali prije svega afirmiše pozitivne vrijednosti, ljude i događaje koji doprinose stvaranju zdrave i pozitivne atmosfere u društvu.

    Pišite nam: portalmojagradiska@gmail.com

    INFO

    Akcija čišćenja obale rijeke Save (FOTO)

    31/05/2025 Gradiška

    Gradiška: Veće uštede energije u Gimnaziji

    31/05/2025 Gradiška

    Pavlović i Kozlina zasukali rukave: Obala zablistala uoči Međunarodnog dana rijeke Save (FOTO)

    30/05/2025 Gradiška

    U subotu akcija čišćenja obale rijeke Save

    30/05/2025 Gradiška
    NAJNOVIJE VIJESTI

    Kozara trijumfom protiv Mrkonjićana obezbjedila opstanak u Prvoj ligi Republike Srpske

    31/05/2025 Fudbal

    Akcija čišćenja obale rijeke Save (FOTO)

    31/05/2025 Gradiška

    Gradiška: Veće uštede energije u Gimnaziji

    31/05/2025 Gradiška

    Srboljub Jandrić: Prvo pobjeda pa onda rasplet

    31/05/2025 Fudbal
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube
    • POČETNA
    • INFO
    • GRADIŠKA
    • SPORT
    • KULTURA
    • Politika privatnosti
    • Odredbe i uslovi
    • Kontakt
    • O nama
    © Moja Gradiška. Sva prava zadržana.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Ako nastavite koristiti ovu stranicu, pretpostavit ćemo da ste zadovoljni njome.UreduPolitika privatnosti