Naslovna Sport Košarka OKK Kozara bez kapitena i prvog igrača ekipe Damjanovića do pobjede u...

OKK Kozara bez kapitena i prvog igrača ekipe Damjanovića do pobjede u Kotor Varošu

Tim Ranka Ljepojevića savladao je u Kotor Varošu KK “Mladost” rezultatom 68:82 i tako “zacemenetirao” prvo mjesto II lige RS – ZAPAD

U odsustvu kapitena Igora Damjanovića koji je će iz privatnih razloga biti odsutan tri kola, mladi tim šefa stručnog štaba Ljepojevića pokazao je želju da u dobijenim minutama maksimalno iskoriste ukazanu šansu na parketu.

Prva kvartal završen je neriješenim rezultatom 21:21, kada su poenterski obe ekipe ispratili jedni druge u napadu, a što se tiče odbrane vidjeli smo čvrstu igru u reketu i ne baš puno šuteva pod obručem, a ono što je bilo vidljivo su skakačka nadmoć domaćina i par pogođenih šuteva za tri poena.

Ključni period utakmice bila je II četvrtina kada su Kozarini igrači ovaj period dobili rezultatom 12:24, “odlijepili” se i uz par lakih poena nakon dobre odbrane i lake završnice u kontri ostvarili vodstvo od 12 razlike za odlazak na odmor.

Na otvaranju drugog poluvremena košarkaški Mladosti dali su sve od sebe ne bi li se priključili rezultatski u ovaj meč, ali najistaknutiji pojedinci ovog meča Dejan Kelečević i Neven Vuković omogućili su svojoj ekipi mirnu završnicu i rutinsku pobjedu do kraja meča.

U izjavi mladog Nevena Vukovića mogli smo čuti: ,,Slabo smo otvorili meč, dopustili smo im par skokova i nekoliko otvorenih šuteva koji nas na kraju, što je najbitnije, nisu koštali meča.Već u drugom periodu igre pod vodstvom zamjenika kapitena Saše Damjanovića dobro smo se rotirali u odbrani, zagradili reket i “na tuču” ostvarili prednost od 12 poena. Na kraju rutinska pobjeda, dobro su iskoristili ovu priliku juniori da se razigraju, a ostaje zapažena rola Tomića, kao i Kelečevića. Pohvalio bih i mladog plejmejkera Simetića koji je odigrao odlično, te na taj način zamjenio najboljeg i najiskusnijeg organizatora igre u ligi Igora Damjanovića. Bez kapitena će zasigurno biti teže, ali daćemo svoj maksimum i kao što je i normalno, u svakoj utakmici idemo na pobjedu.”

Trener Ljepojević bio je vidno zadovoljan: ,,Drago mi je što smo nakon jednom stečene prednosti zadržali visok nivo do samog kraja. Posebno me raduju prvi poeni u seniorskoj konkurenciji mladog Stupara koji je 2004. godište. U srijedu igramo kup utakmicu protiv Šamca, gdje ćemo nastupili isključivo sa mladim snagama. Ne mogu da ne budem zadovoljan partijama koje pružaju moji igrači, a nadam se da ćemo ovakvim pristupom nastaviti sa dominacijom u ligi.”

KK “Mladost” Kotor Varoš – OKK “Kozara” Gradiška 68:82 (21:21, 12:24, 12:19, 23:18)

Mladost: Đukić, Narić, Đurić, Nović, Varošić, Borić, Ibričić (C), Korićanac, Jotanović, Tepić, Đorić. Trener: Ibričić

Kozara: Vekić, Lakić, Kelečević, Tomić, Vuković, Damjanović S. (C), Stupar, Simetić, Vukomanović. Trener: Ljepojević