Naslovna Kultura Izložbe DODJELJENE NAGRADE – Vujčić: Muzej namlađim umjetnicima pruži mogućnost da se predstave...

DODJELJENE NAGRADE – Vujčić: Muzej namlađim umjetnicima pruži mogućnost da se predstave javnosti (FOTO)

GRADIŠKA – U Gradišci je danas održana izložba i uručene nagrade najboljim učesnicima konkursa likovnog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola i djece predškolskih ustanova sa područja grada Gradiška.

Prvu nagradu na konursu, koji je organizovao Zavičajni muzej Gradiška, u kategoriji djece predškolskog uzrasta osvojila je Jana Kresojevć, među učenicima od prvog do petog razreda osnovnih škola najbolji likovni rad je naslikao Aleksandar Subotić, a od šestog do devetog razreda Andrea Malešević, dok je prvu nagradu u kategoriji srednjoškolaca osvojila Milica Novaković.

Direktor Zavičajnog muzeja Bojan Vujčić rekao je da cilj manifestacije da namlađim umjetnicima pruži mogućnost da se predstave javnosti, te zaključio da likovna umjetnost u Gradišci ima svijetlu budućnost.

Načelnik Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti u GU Gradiška, Dragutin Kovačević podsjetio je da je konkurs likovnog stvaralaštva učenika prvi put organizovan prošle godine i da je uvjeren da će ova manifestacija postati tradicionalna.

Poznati su rezultati konkursa, raspisanog od strane JU Zavičajni muzej 1. marta 2022. godine, za radove iz oblasti likovnog stvaralaštva osnovnih i srednjih škola, te predškolskih ustanova sa područja grada Gradiška.

Tročlani žiri je odlučio da nagrade ponesu:
Dječiji vrtić „Lepa Radić“:

  1. Jana Kresojević
  2. Helena Soldatić
  3. Matej Kozić
    pohvale:
  4. Stefan Subotić
  5. Dunja Stanojević
  6. Ekatarina Vidović

Osnovna škola (I – V)

  1. Aleksandar Subotić (JUOŠ V.S. Karadžić, Turjak)
  2. Helena Malešević (JUOŠ Mladen Stojanović, G. Podgradci)
  3. Anja Ignjatić (JUOŠ Kozarska djeca)

pohvale:

  1. Sara Subotić (JUOŠ Danilo Borković, Gradiška)
  2. Sofija Grubešić (JUOŠ V.S. Karadžić, Turjak)

Osnovna škola (VI – IX)

  1. Andrea Malešević (JUOŠ Mladen Stojanović, G. Podgradci)
  2. Milan Gagić (JUOŠ Danilo Borković)
  3. Andrea Babić (JUOŠ Vaso Čubrilović)
    pohvale:
  4. Dorotea Kotur (JUOŠ Kozarska djeca)
  5. Ana Banjac (JUOŠ Mladen Stojanović, G. Podgradci)
  6. Aleksandra Zeljković (JUOŠ Danilo Borković)
  7. Anja Antić (JUOŠ Vaso Čubrilović)

Srednje škole:

  1. Milica Novaković (Gimnazija)
  2. Milovan Ignjatović (SSiT škola)
  3. Evgenia Spasojević (Gimnazija)
    pohvale:
  4. Dragan Šušljik (Tehnička škola)
  5. Danilo Šuvira (Gimnazija)